חפש
דף הבית >> מאמרים >> פתרונות לבעיית קשקשים בשיער
 
מהם קשקשים בשיער

קשקשים הם בעצם תאי עור מתים המתקלפים באופן טבעי מהקרקפת. בשל בעיות עור הנגרמות מסיבות בריאותיות, גורמים חיצוניים או מתח נפשי, הם נושרים באופן מואץ, ומצטברים בקרקפת, בשיער ובבגדים. יובש או שמנוניות השיער אינם גורמים לקשקשת, אך חוסר איזון של הקרקפת הוא אחד הגורמים לתופעה.

גורמים להופעת קשקשים בשיער

הגורמים יכולים  להיות בעיות הורמונליות, עודף בלוטות חלב בקרקפת, בעיות עור קרקפת כגון דלקות, סבוריאה, פסוריאזיס, פטריית עור. גורמים פיזיולוגיים נוספים הם הפרעות בחילוף חומרים או מחסור באבות מזון, בוויטמינים ובברזל. גם מצבים של מתח נפשי יכולים לגרום להופעת קשקשים. קיימים גורמים חיצוניים להופעת קשקשים בשיער ביניהם, רגישות של עור הקרקפת, שימוש תכוף בתכשירי טיפוח לא מתאימים, ייבוש מוגזם של הקרקפת או השיער, חשיפה לחומרים מזיקים.
 
 
מה ניתן לעשות נגד קשקשים

חסרים תזונתיים גורמים לשיער דהוי ויבש ולבעיות בעור הקרקפת. מעבר לתזונה בריאה ומאוזנת המכילה ויטמינים ומינרליים ושמנים טבעיים כגון אומגה 3, טוב גם לקרקפת וגם לשיער.

בקוסמטיקה הטבעית, שימוש בצמחי מרפא עשוי לסייע רבות בהקלה על עור קרקפת מגורה. שטיפות שיער במי צמחים כגון רוזמרין או סרפד מאזנות ומרפאות ומוסיפות למראה הבריא של השיער.


חוסר איזון וגירוי של הקרקפת יכול לגרום לתופעות כגון נשירה וקשקשת. רצוי להשתמש בתכשירים קוסמטיים מתאימים שאינם מייבשים את העור ואינם פוגעים בקרקפת. במקרים בהם קיימת נשירה מוגברת של שיער או קשקשים רצוי לפנות לרופא עור.


שמפו מיוחד נגד קשקשים

שמפו לקשקשים מסייע לטפל בבעיות העור, אינו מזיק לאיזון הקרקפת, ומקל על גירויים ותחושת גרד. ניתן להשתמש בשמפו מיוחד לטיפול בהופעת הקשקשים, ולהקלה במקרים של בעיות כרוניות בעור הקרקפת.

שמפו מהווה פתרון מצוין הן במקרים בהם הגורמים לקשקשים הם רפואיים והן כאשר הם נגרמים מתופעה חיצונית.


שמפו קשקשים של 'ארומה קר' המכיל חומרים טבעיים בלבד (אינו מכיל מקציף כימי) מיועד לטיפול טבעי בקשקשים. השמפו מקל על גירויים, מחזק, מנקה ביסודיות, ומסייע בשיקום עור הקרקפת.


לרכישת שמפו לטיפול בקשקשים לחצ/י כאן
פתרונות לבעיית קשקשים בשיער

 
קשקשים בשיער הם בעיה שכיחה ולא נעימה במיוחד. הקשקשים יכולים להופיע בכל גיל, והם מהווים מטרד אסתטי, אם כי הופעתם לאו דווקא מעידים על מחלה. הופעת קשקשים מלווה לעתים בתופעות נוספות, כגון יובש בקרקפת או נשירת שיער.

ברוב המקרים פתרון טוב ומתאים לבעיית קשקשת הוא שמפו מיוחד המחזק ומרגיע את השיער והקרקפת, אך במקרים בהם התופעה חמורה, רצוי להיבדק על ידי רופא, על מנת לוודא שלא מדובר בבעיה רפואית.
 

לשירותכם גם בווצטאפ