חפש
דף הבית >> מאמרים >> מהם כתמי עור וכיצד מטפלים בהם
 
כיצד נוצרים כתמי עור

חשיפה ממושכת של שנים היא גורם שכיח להופעת כתמי גיל באנשים מבוגרים. סיבות אחרות להופעתם (כתוצאה מייצור מוגבר של מלנין) הן נטילת תרופות מסוימות, בעיות הורמונליות, למשל בתקופת ההיריון, מחלות, אלרגיות של העור וחשיפת עור הפנים או הגוף לחומרים כימיים. בין השאר, שימוש במוצרי קוסמטיקה המכילים אלכוהול מגביר את החשיפה לשמש, ועלול לגרום להופעת כתמים, רכיבים קוסמטיים מסוימים מכילים חומרים העלולים לגרום להופעה של כתמים על העור.

רצוי לבדוק אם קיימת סיבה רפואית להופעת כתמים על העור. יש לזכור כי הטיפול בהם מחייב הגנה מפני השמש. כטיפוח קבוע יש להגן על העור ולמרוח קרם הגנה על הפנים ועל אברי הגוף החשופים לקרני השמש. החשיפה לשמש עשויה להיות פסיבית, ולכן יש לשהות בצל, להגן על הפנים באמצעות כובע, ולמרוח קרם הגנה לפני כל יציאה מהבית.
 
 
טיפולים עמוקים להסרת כתמי עור

הבהרת כתמי עור באופן קוסמטי כוללת טיפול באמצעות משחות מזינות ומבהירות, המכילות, במקרים מסוימים, גם רכיבים המקלפים קלות את העור. טיפולים קוסמטיים רפואיים להסרת כתמים כוללים פילינג, המקלף את השכבות החיצוניות וחושף את שכבת העור הנקייה מכתמים.

השיטות לקילוף שכבות עור עמוקות כוללות טיפול באמצעות מכשיר לייזר מיוחד, בפילינג כימי נעשה שימוש בתרכובת חומרים חזקים המקלפים את העור, שיטת קילוף נוספת היא על ידי מכשיר הפועל על קרני אור חזקות, והטיפול באמצעות חנקן נוזלי, שמשמש בעיקר להסרת נגעי עור.

בדיקה רפואית חיונית בטיפולי הסרה של כתמים. מלבד החשיבות של התאמת הטיפול המתאים אינדיבידואלית להסרת הכתמים, ברוב המקרים יש צורך גם בטיפולים משלימים, למניעת הפיגמנטציה ולהגנה על העור.

הבהרת כתמי עור עם קוסמטיקה טבעית

אלטרנטיבה טבעית לטיפולי קילוף עור פנים הם מוצרי קוסמטיקה טבעית. מאחר ומוצרים טבעיים אינם מכילים רכיבים כימיים הגורמים לאלרגיות או מזיקים לעור, הם אינם גורמים להופעת כתמי מלנין ולכן הם אידיאליים לטיפול בהבהרת העור.

קרם הבהרה טבעי לפנים של 'ארומה קר' מטפל בהבהרת כתמי העור, ובנוסף מספק הזנה לעור הפנים ומסייע לשיקומו. הקרם מזין ומחדש את מראה העור באמצעות רכיבים הכוללים תמציות צמחים מבהירים ושמנים טבעיים וארומטיים.

הקרם הטבעי מסייע להבהרת כתמי פנים הנוצרים מחשיפה לשמש, כתמי גיל וכתמים הורמונליים. הטיפול הקבוע בקרם ההבהרה מעניק לעור הפנים הזנה, לחות ומראה חלק וקורן.


לרכישת קרם הבהרה ארומטי לחץ/י כאן
מהם כתמי עור וכיצד מטפלים בהם

כתמי העור המופיעים על עור הפנים והגוף נוצרים מסיבות מגוונות, שחלקן אף מצריכות טיפול קוסמטי רפואי.

המכנה המשותף לכל סוגי הכתמים הוא העמקת הגוון שלהם בעקבות החשיפה לשמש. גוון העור נקבע על ידי הפיגמנט מלנין.

החשיפה של אזורי העור לשמש מגבירה את ייצור המלנין ואת הופעת הכתמים.
 

לשירותכם גם בווצטאפ