חפש
דף הבית >> מאמרים >> טיפול בכף רגל יבשה וסדוקה
 
בעיות בריאות של כפות רגליים

הסיבות להיווצרות כף רגל יבשה וסדוקה הן בריאותיות וסביבתיות – מחסור בוויטמינים, פטריות, בעיות סוכרת, בעיות עור, סביבה מזיקה. לא רצוי להקל ראש בבעיות אלו, שבמקרים מסוימים אף גורמות להפרעות הליכה. רצוי לוודא כי לא קיימות בעיות רפואיות הגורמות ליובש של כפות הרגליים. לרוב, טיפוח יומיומי נכון וקבוע של כף הרגל יכול למנוע ולטפל בבעיות רבות, כולל יובש והופעה של סדקים.

יש פעמים שבהן טיפול בכף סדוקה עשוי לכלול התערבות רפואית, למשל כאשר נדרש פדיקור רפואי, או במקרי סוכרת. חולי הסוכרת מקבלים הדרכה מיוחדת, כיצד לטפל בכף רגל סוכרתית. לחולים אלה חשוב מאוד לדאוג לטיפוח כפות הרגליים, ולא להתעלם ממקרים של פציעות בכף הרגל.

 
כיצד לדאוג לשמירה על כפות רגליים בריאות

טיפול וטיפוח קבועים של כף הרגל חשובים למניעת יובש, סדקים, והתפתחות בעיות בריאותיות ואסתטיות. יש לשמור על ניקיון יומיומי למניעת הופעת פטריות כף רגל. לחות של כף הרגל היא אחת הסיבות להופעתן, ולכן לאחר רחצה יש לייבש היטב את הרגליים.

אפשר לנקוט באמצעים יום יומיים על מנת למנוע לחץ מיותר על כף הרגל - יש להימנע מעמידה ממושכת, לתת מדי פעם מנוחה לרגליים. רצוי לדאוג להתאמת נעליים נוחות, ולגרוב גרביים מאווררות ולא הדוקות מדי.

פעילות גופנית קלה מרעננת ומשפרת את זרימת הדם, ומתאימה גם לכפות הרגליים. תרגילי התעמלות כגון מתיחה קלה של כפות הרגליים והאצבעות אינם דורשים מאמץ מיוחד, וניתן לבצעם במשך היום.

כדאי להימנע מהליכה ברגליים יחפות על משטח קשה ובסביבה שאינה בריאה לכף הרגל. לדוגמא בבריכת שחיה או במקלחות ציבוריות של חדרי כושר לעומת זאת, הליכה על חוף הים אינה רק חוויה נעימה אלא טובה גם לעיסוי טבעי של כף הרגל.

טיפוח קבוע של כפות הרגליים

טיפול ברגליים סדוקות ויבשות עשוי להיות אפילו מהנה. דרך יעילה ונעימה במיוחד לטיפול בעור יבש של כף הרגל היא אמבטיית הרגעה לרגליים - מים חמימים בתוספת מלחים ושמנים מיוחדים, המרגיעים ומרככים את כף הרגל. טבילת הרגליים באמבט חמים היא חוויה מרגיעה, אך יש לזכור לא לטבול את הרגליים זמן ממושך מדי. על חולי סוכרת להימנע מטיפול שאינו מתאים להם.

לאחר אמבט הרגליים המרגיע, חשוב לעסות את כפות הרגליים באמצעות קרמים מיוחדים להזנת כף הרגל ולמניעת עור יבש. מריחה קבועה של משחה טיפולית מאפשרת את ריכוך העור הקשה והסדוק של כפות הרגליים, ומעניקה לחלוח והזנה החשובים לשיקום כף הרגל.

מניעת סדקים ויובש בכף רגל

שמירה על בריאות כללית, הכוללת תזונה נכונה ופעילות גופנית, טובה לגופנו וגם לכפות הרגליים. עם זאת, בבעיות כף רגל יש לטפל באופן מיוחד. בכדי לטפל ביובש כפות הרגליים רצוי להשתמש בחומרי טיפוח מתאימים, המכילים את חומרים שיכולים להיספג ולהזין את עור כפות הרגליים. "משחה טיפולית לכף רגל" מסדרת "ארומה קר" נותנת פתרון מהיר לעור יבש וסדוק בכף הרגל ובמניעת קילופים בעור כף הרגל. המשחה מכילה חמאת שיאה, שמן עץ תה, שמן ארגן, שמן לבנדר ושמנים מזינים, ומתאימה גם לחולי סוכרת ולבעלי רגליים בעייתיות. המשחה הטיפולית היא בעלת תוצאות מצוינות ומידיות בטיפול ובטיפוח של כף הרגל.


לרכישת משחה טיפולית לכף הרגל לחץ כאן.

להכנה עצמית של פילינג לכפות הרגליים

 
טיפול בכף רגל יבשה וסדוקה

 
טיפול קבוע בכפות הרגליים חשוב לבריאותנו. רגליים לא מטופחות עלולות להוות מקור לבעיות גופניות, וביניהן ניתן למנות זיהומים ופטריות. אחת הבעיות הנפוצות היא כף רגל יבשה וסדוקה, הגורמת לחוסר נוחות אסתטית.

במקרים מסוימים אף יש צורך בטיפול רפואי על מנת לטפל בבעיות יובש וסדקים בכף הרגל.
 

לשירותכם גם בווצטאפ