חפש
דף הבית >> מאמרים >> דרכים לטיפול בפטרת ציפורניים
 

פטרת ציפורניים נחשבת בדרך כלל כבעיה אסתטית ולא כזיהום עור הדורש טיפול. אבל, בשל מיקום הפטרייה בשכבות הקרטין, למערכת החיסון לא מתאפשר כמעט לחסל אותה, ולכן הפטרת עלולה להתפתח ואף להתפשט על פני העור. התפתחות פטרת ציפורניים יכולה להיות מלווה בדלקת ובזיהום חיידקי, והיא עלולה להיות מדבקת. טיפול בפטרת לאחר הידבקות הוא ממושך ולא תמיד מצליח באופן מלא.

מאחר וכאשר הפטרייה פוגעת בציפורן בדרך כלל יש צורך בטיפול אינטנסיבי, רצוי לנסות ולמנוע את המגע של הפטרייה עם הציפורן. קיימים גורמים המעודדים התפתחות פטרת ציפורניים, כגון חומרי הניקוי הפוגעים בשכבות החיצוניות של העור. ניתן להשתמש באמצעים פשוטים על מנת להגן על הגוף מפני הידבקות בפטרייה , ולהגן על סביבת הציפורניים מפני לחות וזיהומים.

נכון להימנע מזיהום בפטרת ציפורניים על ידי הגנה על אזור הציפורן נקי ויבש, מאחר והפטרייה מתפתחת באזורי גוף לחים. חשובה ההימנעות ממגע של כפות הרגליים במקומות בהם קיימת אפשרות להידבקות. שימוש בכפפות במהלך עבודות הבית מונע מגע של חומרי ניקוי ומים, החודרים לעור ומאפשרים סביבה להתפתחות הפטרת.

סוגי טיפול בפטרת ציפורניים

ניתן להבחין בזיהום בציפורן כאשר היא הופכת עכורה וצורתה מתעוותת. בדרך כלל אכן מדובר בפטרת ציפורניים, אם כי לעתים הפגיעה במראה הציפורן מעידה על קיום מחלה (לדוגמא פסוריאזיס). רצוי לאבחן רפואית אם הבעיה נגרמת כתוצאה מזיהום של פטרית ציפורן או מסיבה אחרת.

הטיפולים הרפואיים המסורתיים בפטרת כוללים נטילת כדורים, מריחת לק רפואי. יש לבצע בדיקות תפקוד של הכבד, להקפיד על טיפול קבוע, ובדרך כלל אחוז הריפוי אינו גבוה. קיימים טיפולים נוספים בפטרת ציפורניים כגון טיפול בלייזר ואף עקירה רפואית של הציפורן.

טיפול בציפורניים בסגנון בריא

טיפול בפטרת ציפורניים באופן קונוונציונלי אינו תמיד יעיל, אך קיימות דרכים נוספות לטיפול בבעיה האסתטית, הגורמת חוסר נוחות וכאב. טיפולים חיצוניים טבעיים בפטרת ציפורניים כוללים מריחה של תרכובות טבעיות המרפאות ומחזקות את איזור הציפורן, ועל ידי כך מאפשרות לציפורניים הנגועות להשתקם.

ערכת טיפול בפטרת ציפורניים של "ארומה קר" מיועדת לטיפול בציפורני הידיים והרגליים, וכלולים בה משחה טיפולית ושמן טיפולי. הערכה משלבת מלחמה בפטרת וחיזוק הציפורן, כאשר המשחה הטבעית מונעת את התפתחות והתפשטות הפטרת, והשמן הטיפולי, המועשר בשמנים מזינים כגון אומגה 3, מסייע לחידוש הציפורניים ולחיזוקן.

לרכישת שמן טיפולי לציפורניים העשוי מחומרים טבעיים לחץ כאן.

לרכישת משחה טיפולית לציפורניים העשויה מחומרים טבעיים לחץ כאן.

 

דרכים לטיפול בפטרת ציפורניים

פטרת ציפורניים נגרמת כתוצאה מהידבקות בקבוצת פטריות הנמשכות לקרטין, החלבון ממנו עשויה הציפורן.

הגורמים לכך הם בין השאר זיהום כתוצאה מגורם חיצוני, חולשה של המערכת החיסונית, ולעתים לחץ על הציפורן הגורם להתפתחות הפטרייה.


בנוסף, ניתן להידבק בפטרת הציפורן כתוצאה ממגע עם אדמה או סביבה נגועה. גורם נוסף לזיהום הציפורניים הוא התפשטות פטריית כף הרגל, הנפוצה במקומות ציבוריים כגון מקלחות משותפות ואזורים לחים.

 

לשירותכם גם בווצטאפ